Klima Tamir ve Bakım Hizmeti

Klima Tamir ve Bakım Hizmeti

Klima bakımı; yaz kış her ortamda kullandığımız, sağlığımızı ve rahatlığımızı teslim ettiğimiz, alırken yüksek maliyetler ödediğimiz cihazın, ilk günkü performansında çalışması ve bizi zaman içinde oluşacak birçok problemden uzak tutması açısından çok önemlidir.

Hiç bakım yaptırmasak ne olur ?

Klimamız kullanıldıkça bazı durumlara maruz kalır, kirlenir, yorulur, her mekanik araç gibi bakıma ihtiyaç duyar. Bakımları yaptırmaz isek zamanla faydadan çok zarar verir hale gelir.

Klima Bakımının Faydaları

KLİMANIN ÖMRÜ UZAR;

bakım yapılırken mekanik kısımlar kontrol edilir ve gerekli temizlikler ya da müdahaleler ile verimli çalışır hale gelir. Bu sayede ömrü uzun ve sağlıklı olur
HASTALIK RİSKİ ORTADAN KALKAR;

Klima yaşadığımız ortamdaki havayı alarak soğutma/ısıtma yolu ile tekrar ortama verir. Aldığı havadaki toz partikülleri filtrelerde toplanır. Zamanla bu biriken tozların içinde bakteri üremeye başlar. Bakım yapılmayan bir klimadaki bu bakteriler hava ile yaşam ortamlarımıza iletilir bu da hastalık sebebidir.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLANIR;

Bakımı yapılan bir klimanın performansı artacağından daha düşük enerji ile çalışır.

ARIZALAR OLUŞMASI ÖNLENİR;

bakım esnasında küçük arızalar tespit edilerek çözümü yapılır ve bu sayede daha büyük arızaların olması önlenir.

PERFORMANSI ARTAR;

klima içerisindeki filtreler zamanla tıkanacağı için hava akışı azalacaktır. Bakım esnasında bu filtreler temizlenecek ve daha verimli çalışır hale gelecektir.